fbpx
Thursday, August 6, 2020
Më e mira e shqiptarëve


Rrëzohet avioni i mbingarkuar me drogë, i destinuar për tregun australian – Dosja AL

By Dosja , in Aktualitet Dosja.al , at 02/08/2020

Featured image of article: Rrëzohet avioni i mbingarkuar me drogë, i destinuar për tregun australian

Droga e sekuestruar

2 Gusht, 2020 17:04 Përditësuar: 17:06

PAPUA GUINEA E RE- Një aeroplan i vogël i mbingarkuar me kokainë është rrëzua menjëherë pas ngritjes në Papua Guinea e Re.

Nga mediat e huaja është mësuar se aeroplani ishte mbingarkuar me kokainë të destinuar për tregun australian.

Ndëkohë mësohet se oficerët kanë thënë se lakmia e bandës së drogës luajti një rol në rrëzimin e tij.

Piloti doli nga rruga e tij për të shmangur zbulimin, duke fluturuar në rreth 3000 metra nga Mareeba për PNG në mënyrë që avioni të mos shfaqej në radarë, tha policia.

Këto fluturime janë të rrezikshme për aeroplanët e tjerë, si dhe për ato në bord, përveç që janë të paligjshme dhe të paautorizuara.”-ka thënë policia në një deklaratë.

Burimi: Theage

A.C/Dosja.al

Botuar në