fbpx
Thursday, August 6, 2020
Më e mira e shqiptarëve


Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 5 viktima dhe 295 raste të reja(SHIFRAT) – Dosja AL

By Dosja , in Aktualitet Dosja.al , at 01/08/2020

Featured image of article: Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 5 viktima dhe 295 raste të reja(SHIFRAT)

1 Gusht, 2020 18:41

ITALI-Ministria e Shëndetësisë në Itali ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 5 viktima nga koronavirusi, dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në 35.144 të tjerë që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 295 raste të reja pozitiv, dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në 247,832 pacientë.

Kujtojmë se disa ditë më para kryeministri i vendit Conte shtyu gjendjen e jashtëzakonshme deri më 15 tetor në mënyrë që situata e pandemisë të jetë në kontroll.

Burimi: corriere.it

(A.K.dosja.al)

Botuar në